Ide jöhetnek a kérdéses handek

Staking team hand-elemzések

HozzászólásSzerző: Mrtwin » kedd jún. 30, 2015 12:28 pm

https://www.weaktight.com/r/5591acccd39043dd6e8b46ea
Mrtwin

Hozz.: 17

Re: Staking team hand-elemzések

HozzászólásSzerző: Mrtwin » kedd jún. 30, 2015 12:31 pm

Attila:

A partyhoz nem tudom mennyire tudok értelmeset hozzáfűzni, de a saját meglátásaim:
-SB-ről 13BB-s 3Bet (utólag tudva, hogy T9s) azért nem gyenge. Szerintem és soha nem 3Bet emeltem T9s-el pozíción kívül. De érthető a mértéke annak fényében, hogy volt megadó a raisere.
A flop c-bet a tanultak alapján szerintem rendben van.
Beütöttem az equilabba, hogy mik lehetnek azok a lapok amivel szerintem továbbjöhet flop c-betre.
QQ, JJ, TT, 99, 33 (itt szándékosan nem vettem bele az AA, KK, mert úgy gondolom, hogy azokkal 4Bet All in ment volna) AKo, AQo, a következő kombinációkat pikk és treff kombinációkkal adtam meg: ATs->AKs, KQs, QJs, JTs, A4s, a többit az összes színben: A9s, A5s, A3s, A2s, K9s, Q9s,
Ezek ellen a T9hh 12%ban teljesít. Nézzük az ő szemszögéből: Flopon a te kezedbe: JJ+, AJs+, KQs, QJs, AKo, adtam ezek ellen a QcJc mindösszesen 12% equityvel teljesít. A pot oddsa: 25%, Itt nem kellett volna tovább jönnie.
Visszatérve. A turn Tc már 67%ban a javadra hozza az equityd a fenti range ellen. Az ő szemszögéből neki 34% javul az equityje,A pot oddsa ismét 25%, tehát itt már helyes neki a call (lehet, hogy itt a kulcs momentum?) Flopon hülyeséget csinált de a turn kisegítette, na meg a river is...
Mrtwin

HozzászólásSzerző: Mrtwin » kedd jún. 30, 2015 12:31 pm

Tetszik, amiket írtál, és nagyon jó ez az equilab, tényleg komoly mankó a range-ek meghatározásánál! Amit véleményem szerint nem kalkuláltál bele a gondolatmenetedbe -pedig valahol ez indukálta az egész akciót részemről- , hogy volt egy eredeti emelő MP, és CO call, ilyenkor -kíváncsi leszek, hogy Toti mit szól ehhez az okfejtéshez- , persze feltételezve, hogy kompetens gondolkodásúak, az eredeti emelőt egy 3bettel nagyon kellemetlen helyzetbe lehet hozni, hisz mögötte is van valaki, aki már adott életjelet magáról és élvezi a position average-et, valamint egy határozott OOP 3bet ellen játszik, így szerintem nagyon szűk a call range-e is, a 4bet range-e szintén. Legtöbbször Ő dobni fog, s ezek után a CO is nagyon kevés kézzel jöhet majd, amivel el tudnék képzelni egy 2betcall-3betcall range-t, az bizonyos pocketek talán, mondjuk 88-JJ, és néhány suited AX,KQs,QJs de ezekkel nem jó játék, hisz az én range-em alapján legtöbbször agyon lesznek dominálva, és könnyen tönkre mehetnek top párral mondjuk.. Az említett párokkal is csak akkor játszanám, ha van olyan infóm a 3betelőről, hogy szívesen rámegy az ilyen potokra preflop, mert ha nincs ilyesmi, akkor 3+10bb-t betesz a 100-ból pre gyakorlatilag set-mininggal... KB ezeket gondoltam róluk, így bíztam a fold ev-ben, továbbá cseles a lapom a postflop játékhoz is, hisz egyértelműen más range-re tesznek, ahogy le is vezetted, kb ez (JJ+, AJs+, KQs, QJs, AKo) lesz a range-em itt.
Na megadta, így jön a flop, tök jó, viszonylag száraz board, részemről egyenes játék a preflop aggresszió után, fél potos Cbet, inkább blöff jellegű, hisz az én lapom és az ő range-e ismeretében könnyen lehetek hátul is, de sok lapot el is tudok dobatni vele! Itt még adhat egy utcát (bár nagyon fogát szívva) a pocket-jeivel, illetve az AXs-eivel. A pocketjei közül a 99-et és a TT-et blokkolom, így még kevesebbszer lesz nála, így hogy callolt, majdnem be is lehetett lőni AXs-re, azok vernek, de csak a turn-ig, ahonnan elöl vagyok, kivétel A3,A9,A10 ellen és ezek kombinációi ellen.
Ez már olyan szűk range, ami ha ott van, akkor oké, ott van.. a turn-ön már értékért hívtam, nyilván ha nem erősödök két párra, befejeztem volna a blöffölést és feladom a partit, viszont jött a value. Itt már ugye a stack-ünk 60%-át betettük kb, ha eddig elöl voltam, nehezen tudtam elképzelni, hogy a river Kh vert meg, AK javult volna itt le, azzal sztem igen-igen ritka egy ilyen slowplay-elt játék, KK-val K9-el sem jött volna már, max turn-ig, és amugy is nehéz elképzelni, hogy ezekkel így játszott volna az előző utcákon ( KK pre raise valahol, K9 kuka :) ). A riveren ezért tettem be, mert az a szűk range, ami ver, az ver, de láttam sok fisht random Ászos hand-ekkel hero-zni jónéhányszor végig lőtt ászos board-okon, plusz ha check-et választok a riveren, és ő rám teszi, akkor is bekerül, nem akartam értéket hagyni benn (persze a check/call-al tudok esetleg blöfföltetni...)
(QJs már legkésőbb flop óta kiesett a range-éből... )valamint a turn-re ugy szuper kis kártyát kapott, de ott már nagyon sokat kellett betennie, nem mondom, hogy rossz volt ott a call-ja, hisz ha eddig eljutott, ez a 10c meghozta neki a vérszagot, és a lehető legjobb rivert kapott, igaz a backdoor flush-t is nehezen adtuk volna azért a kezébe, ha beesik a harmadik szín. Szóval a turn-ön már nem játszott rosszul sztem, pre azért necces a call, de IP lehet (mondom, főleg, ha lenne extra infója rólam -ezután már biztos van :D ), flopon meg hát érdekes elagyalgatni rajta, hogy mit gondolt, rólam is, meg a saját lapjáról is... Én nem érzem, hogy óriás levelling lett volna mögötte, inkább egy random jellegű float, talán azt tervezte, hogy ásznak öltözve mondjuk a turn-ön eldobatja a JJ,QQ,KK-mat egy check után, viszont, hogy bejött neki a busted draw, meg kapott egy value esélyt adó kártyát az addigi semmijéhez, már megadhatta, hisz ha beesik neki, az AA-tól kezdve ver minden kezet, ami be fog stack-elődni.
Mrtwin

HozzászólásSzerző: BYRwONg » csüt. júl. 16, 2015 8:28 pm

Hi,

Kérlek nézzétek át, számoljatok és alkossatok véleményt.
Kíváncsi vagyok, hogy ki dobott volna és ki nem, és persze, hogy miért!?

4 asztalon játszottam és nem tudtam kellő figyelmet fordítani rá akkor amikor történt, de utólag is érdekes handnek bizonyul.

https://www.weaktight.com/r/55a7e86cd39043290c8b475e
BYRwONg

Hozz.: 13

HozzászólásSzerző: BYRwONg » csüt. júl. 16, 2015 8:42 pm

Illetve itt egy másik is, szintén TT lapokkal CO-ról.

https://www.weaktight.com/r/55a7ec7dd390433c128b45f9
BYRwONg

HozzászólásSzerző: Mrtwin » szomb. júl. 18, 2015 11:42 am

Szia! Ez szerintem egy egyszerűbb parti, mint az első, shortstack ellen oop, tetszik a megjátszásod, nálam a turncheck abszolút jó, a river bet egyedül, ami necces, szerintem a ch/call jobb lett volna, ha már úgyis showdown-ig akartál menni; ez a min-raise nagyon kellemetlen tőle, kb ezt reprezentálta vele, ami a kezében is volt Amúgy kíváncsi lennék a statjaira a srácnak, az, hogy SS, meg a river sizing amit mutat... A preflop játéka (ha mondjuk lett volna olyan infója rólad, hogy így kifizetődőbbnek érzi) nem feltétlenül rossz, arra azért kíváncsi lettem volna, mit csinál riveren ha elé check-elsz, mondjuk, hogy milyen betsizing-ot választ tudva, hogy a flop után "feladtad" :)
Mrtwin

HozzászólásSzerző: BYRwONg » vas. júl. 19, 2015 12:04 pm

Sajnos nincs túl sok infóm róla.
Mindösszesen 33 hand.
Ez alapján: 58/3-as, 0-ás 3Bet pre, 60as river bettel.
Ezért is adtam meg, mert az ilyen típusú játékosok szoktak érdekes move-okat csinálni.
BYRwONg

HozzászólásSzerző: Mrtwin » hétf. júl. 20, 2015 12:04 pm

ByOrion hand-je river esélyek TT-vel.png
ByOrion hand-je river esélyek TT-vel.png (214.42 KiB) Megtekintve 16582 alkalommal.

https://www.weaktight.com/r/55a7e86cd39043290c8b475e

Ehhez a hand-edhez próbáltam fabrikálni egy kis esélylatolgatást, azt a range-t vettem bele, amikkel nagyjából amikkel eljuthatott riverig, ez kb szerintem a legszélesebb laptartománya ( hisz azért ezek közül is van jópár, amit meghívhat a flopon, vagy meg raise-elhet a turn-ön) , feltételezve hogy kissé passzív a postflop játéka :) Szóval a dobásod nagyon jó döntés lesz itt, úgy gondolom! Bravó:)
Mrtwin

HozzászólásSzerző: BYRwONg » hétf. júl. 20, 2015 1:58 pm

Én egy kicsit szigorúbb voltam az ellenfél range-éhez, de hasonló equityt számoltam. Live nehéz volt elengedni -nagyon-. Aztán utólag mikor elemeztem meg is lepődtem , hogy over párral "ennyire" esélytelen vagyok. Gondoltam azért jobb ha más is utána számol.
Köszönöm, hogy foglalkoztál a leosztással.
BYRwONg

HozzászólásSzerző: BYRwONg » pén. júl. 24, 2015 10:04 pm

https://www.weaktight.com/r/55b28b94d39043917b8b458d

Szerintetek jó megadás volt, vagy sem? Nekem volt 3 indokom, miért adtam meg...
BYRwONg

Következő

Vissza: Cash game handek