Ide jöhetnek a kérdéses handek

Re: Staking team hand-elemzések

HozzászólásSzerző: Mrtwin » szomb. aug. 29, 2015 3:06 pm

Még egy hand, itt is a river megadás kérdésében gondolkoztam az ellen range-én és az az elleni esélyeinken a potodds figyelembe vételével..

https://www.weaktight.com/r/55e19fb1d3904330748b477b

Nekem van egy verzióm, kíváncsi vagyok, szerintetek milyen megoldás jön ki, jó volt-e a döntés?
Mrtwin

Hozz.: 17

HozzászólásSzerző: BYRwONg » csüt. szept. 03, 2015 2:24 am

Az első hand:
-Nálam a HUd-ban a statok között nem szerepel MP RFI, MP VPIP, River Agg. Nem tudom értelmezni ezek statisztikák értékeit.
Ennél a helyzetnél az érdekes statok lehetnek a VPIP/PFR, amit tudunk: 39/20. Amikor erre ránéztem, azonnal Toti egyik mondata ugrott be, miszerint akinek 30 feletti a VPIP-ja, az rossz játékos. Az övé majdnem 40. tehát fish. Mivel fish: az ő statjai kesze kuszák, mert egyszer ezt csinálja, egyszer meg azt mivel nincs mögötte gondolatmenet.
A handet ugyan így játszottam volna meg. Raise, Raise, Check-Call(de itt függ a call a hívás mértékétől) Ő a kassza közel 75%-át hívta. Turnön azt mondtam magamnak, hogy belenéztél egy szettbe. Akármelyikbe, 8, 5, 2, kivéve a J-be ;), Vagy nuts színre húz és ezzel wheel sorra is. A2, A3, A4csak off suit jöhet szóba, mivel azt már flopon, de turnon biztosan megküldi. Aztán lehet nála 67, 34,79, 9T, QT, A8, K8, Q8, J8, T8, 98, ugyanis ezekkel mind végig jön floptól, és a nagy többségével meg is ver riveren. Ezt a sok kombinációt végiggondolva és rátéve a mérleg egyik felére a másik felére a kassza közel 75%-át és szégyen vagy sem eldobnám.
Equilaboztam: riveren 50-50%-ot hoztam ki. Ez azt jelenti, hogy pot méret még adható, tehát nem döntöttél rosszúl. Egyzserűen "csak" cooler, és jól adta elő a misselt flusht.

A második:
BTN vs SB cold call ranget figyelembe véve flopon amít hivhat egy 3way kasszában: 99, 44, TT,JJ, A9s, KTs, K9s, QTs, QJs, JTs, T9s,
Ezek ellen most 38-62-vel rosszabbúl állsz. (de ugye itt jön az implited odds).
Turn: 5d, szerintem pont nem változtat az ég világon semmit, azt lemámitva, hogy itt az equityd már csak 25%, a pot odds: 40% ,tehát ez a call rossz.
A riveren meg nem értem valahol a dobást,ezt már megadtam volna, hogy tudjam mivel csinálta ezt az ellenfél és feljegyezhessem.
BYRwONg

Hozz.: 13

HozzászólásSzerző: Mrtwin » kedd szept. 22, 2015 5:22 pm

A cikk címe: "A Szégyenfalra! Avagy hogy ne játssz postflop 3utcán!"

https://www.weaktight.com/r/56015d9ed390438f158b4608

Elemzés, indoklás:

A preflop játékot nem bánom, sok lazán izoláló és/vagy magas foldto3bet stat-ú ellenfél ellen pluszos, a hiba, hogy a Shortstackerrel nem tetettünk be mindent. Ezután viszont körülbelül minden utcát elrontottunk, a flop-on ilyen szitukban nem szabad blöffölni, szükségtelen külön kasszát építeni, ha visszatolják ránk, dobnunk kell, ha megadnak és nem javulunk a turn-ön top párra, vagy erősödik a backdoor flush draw-nk, az ellenfér 1-es SPR-en belül lesz és nagyon nehezen fogunk dobatni, viszont sokszor ingyen fogunk turn-t látni. A turn-ön viszont megérkezett a Jackpot kártyánk, a kassza miatt is Allin kell menni. A riveren viszont már nem szabad, hisz rengeteg 9x lesz a range-ében, hiszen a száraz flopon főleg azokkal tudott megadni.

Kábé ennyi, miután kiröhögtétek magatokat, azért a hibákból lehet tanulságokat is leszűrni! :)

Minden jót és GL az asztaloknál!!
Mrtwin

HozzászólásSzerző: Mrtwin » kedd szept. 29, 2015 5:13 pm

Íme egy érdekes hand, ahol a megjátszás több kérdést is felvethet, lejjebb az indoklásom, kíváncsi vagyok, milyennek találjátok a gondolatmenetet és mit kellett volna máshogy csinálni...

https://www.weaktight.com/r/560a9328549aa2960a8b45eb

Az alap gondolatmenetem főleg az aktuális dinamika és az ellenfelekről alkotott kép alapján alakult ki, és az volt, hogy a CO nyitó gyengébb játékos mögé Coldcall-ozok, mivel az SB egy nagyon lazán squeeze-elgető arc, főleg a vakokról (22%, ill. 25% ! ), gyakorlatilag minden lehetőséget megragadott a Squeeze-re és láttam tőle 78o-s, és A2o-os megoldást is 14-15BB-s sizing-gal, szóval nem akartam elvenni tőle a lehetőséget, hogy ezúttal is kedvére duzzassza a kasszát. Ez meg is történt, ahogy gondoltam, úgyhogy el is kezdtem agyalni a 4bet mértékén, bár push-ban gondolkoztam, hisz 20BB dead money rake nélkül is teljesen jó lehet és jó eséllyel nem kell mondjuk flipet játszanunk, ami nem baj, mert a variancia mostanság nem áll mellettem :) Egy a bökkenő, hogy a BB is kiszúrhatta ezt, ugyanis brutál sizinggal meg 4bet-elte, gyakorlatilag kommitálta magát, viszont ő egy erős játékosnak tűnik , igaz csak pár száz hand-em van róla. A range nálam kb ez:

QQ-99, AdAc, AhAc, AsAc, KhKs, KhKc, KsKc, 8d8h, 7d7h, AhKh, AsKs, AcKc, AhQh, AsQs, AcQc, KhQh, AhJh, AhKs, AhKc, AsKh, AsKc, AcKh, AcKs, AdQh, AdQs, AdQc

Úgy gondolom, ez még talán kicsit optimista feltételezés is, ami ellen egyébként 48.40%-ot teljesít a lapom, a megadáshoz a potodds-om 39%, bár itt kb csak a push lehetne a járható út, és a terv is ez volt eredetileg, tehát végtére is odds-on belül vagyunk, továbbá szerintem akkor lett volna ez egészen kreatív játék, ha végigviszem és bevállalom a push-t, mégis volt egy érzés, hogy nem kéne betenni, és igazából így csak 3bb-t buktunk, tudom, ez nem feltétlenül jó gondolkodás hosszú távon, ezért is még egyedibb a szitu, és ezért is gondoltam, hogy megosztom veletek a gondolatmenetet és kikérem a véleményeteket!

Szóvál várom a hozzászólásokat! Köszi előre is!

Üdv mindenkinek és Good Luck az asztaloknál!
Mrtwin

HozzászólásSzerző: linci1 » csüt. okt. 22, 2015 5:36 pm

.
linci1

Hozz.: 4

Előző

Vissza: Cash game handek