Ide jöhetnek a kérdéses handek

Re: Staking team hand-elemzések

HozzászólásSzerző: BYRwONg » csüt. aug. 20, 2015 10:21 am

Nálam ezek az esetek a tipikus "go hard or go home", azaz vagy betolom preflop vagy eldobom.

Úgy szoktam eldönteni, hogy megvizsgálom az eredeti emelő statjait.
Nyilván ha csak kettesben vagyunk akkor sima 5Bet, na de itt kapunk call-t az SB-től (aki a videó szerint BTN -kicsit zavaró néha mit csinál a weaktight-) és a BB-től is, és a 4Bet után még vannak mögötted ketten.

Itt csak akkor fog valaki fold equityt érezni, ha betolod. Szerintem itt nagy eséllyel kapsz is call-t, ha szerencsés vagy 1-et ha kevésbé akkor többet.

Summa: szerintem nem hiba ezt itt eldobni.

P.S.: Galoglas flopon tuti csávó, hogy elé leadel a stackje 90%ával az eredeti (& 4Bet) emelőre. Na ő kildiviscod-ot tuti AK-ra rakta, csak számolt QQ+, AKcc, lapokkal amiket egy eredti 4Betelő nem fog elendeni, de mivel mással is 4Betelt volna egy 4 way cassában?
Ő azért mutat a végén egy JJ-t.
Mrtwin: jegyzeteld be neki utólag ezt a move-ot :)
BYRwONg

Hozz.: 13

HozzászólásSzerző: Mrtwin » pén. aug. 21, 2015 11:54 am

Találtam még egy AK-s hand-et kicsivel régebbről, eléggé cooler, mégis sokat agyaltam rajta, arra lennék kíváncsi, ismeretlenül mit mondanátok az ellenfél range-ére vonatkozóan, kiindulva a preflop védekezés jellegéből...?

https://www.weaktight.com/r/55d6e54ad3904351088b46f8

Üdv és Good Luck az asztaloknál ;)
Mrtwin

Hozz.: 17

HozzászólásSzerző: linci1 » pén. aug. 21, 2015 12:09 pm

Üdv. 2,2, vagy 4,4, et tennék a preflop védekező kezébe. De ha azt nézem hogy a lejött A nál kezdett agresszív lenni akkor egy szélsőséges 5,3 om is megfordul a fejemben. KK-t Vagy AA-t kizárnám mert azzal visszahívott volna pre.
linci1

Hozz.: 4

HozzászólásSzerző: Mrtwin » pén. aug. 21, 2015 3:14 pm

Azért az A4s-A2s-ekről sem feledkeznék meg, lazább arcok simán védekeznek velük call-al pre MPvsBB szituban, sőt, esetleg egy K4s-K2s is játszhatja ezt a flop Check/call, turn Check/raise move-ot, gondolva, hogy a flopot any2-val Cbeteltem ("Királykicsikicsi-n bűn lenne kihagyni legalábbis :D ), persze, lesznek ott set-ek is, a 22-44 tipikus stealt flat-elő papírok SB-n, BB-n is azért gyakran. Amúgy persze ez a srác nem gondolkozta túl a dolgot, kb mindennel elindult, és float-olt elölről hátulról ész nélkül, így nem lehetett dobásom ingame úgy érzem.
Mrtwin

HozzászólásSzerző: BYRwONg » pén. aug. 21, 2015 3:33 pm

Az agyam eldobom.

35hh?
Ez brutálisan laza BB védekezés. Na most itt vagy az van, hogy egy iszonyat zseniről beszélünk, vagy egy bálna méretű agyatlan fishről. Ez tipikusan az a szitu amivel nem tudsz mit tenni. A flop szépen eltalálta. Nagyon nehéz ezt kicsavarni a kezéből. Turnön meg kiegészül. Itt mikor check raisel, adnék a kezébe 22, 44, A2, A4, ha jó játékos, akkor AK, AA de ezt 10ből 1x.

Őszinte leszek. 35hh meg sem fordult a fejemben.... :roll:
BYRwONg

HozzászólásSzerző: linci1 » pén. aug. 21, 2015 6:54 pm

Végül is mi volt nála? Mert nálam nincs mutatás.
linci1

Hozz.: 4

HozzászólásSzerző: Mrtwin » hétf. aug. 24, 2015 2:51 am

Szerintetek szinte teljesen ismeretlenül melyik a jobb move? Úgy próbáltam belőni a 4bet sizing-ot, hogy light-an ne nagyon 5beteljen meg, és ilyen deep-en úgy éreztem, van még terem a dobásra, mert legjobb esetben coin-flipet játszunk... aztán a fene tudja persze, hogy legitim-e ez a gondolatmenet egy ilyen kézzel, ezért várom is a reakciókat! :)

https://www.weaktight.com/r/55da5b42d3904379198b45e2
Mrtwin

HozzászólásSzerző: BYRwONg » hétf. aug. 24, 2015 2:07 pm

Két út van.
Az egyik az, amit csináltál. 4Bet a 3Bet kb 3x-val. Itt, szoktam én azt eldönteni, hogy be akarok kerülni vagy sem. Ha igen és az ellenfél olyan akkor 4Bet-re All In megyek. Ha nem tudok róla semmit, vagy tudom, hogy nagyon feszes akkor 50-50%-ban megyek All In vagy választom a 3x3Betet...
De ha már eldöntöttem, hogy All In megyek akkor ha light ha nem, 5bet All In-ra én nyomok egy Call-t.

AKs vs. QQ = 46-54%
AKo vs. QQ = 43-57%
QQ+, AQs+, AKo vs. QQ =58-42%

Pot odds: 39%

Ha jól számolok akkor látható, hogy elvileg simán megadható, mivel a legrosszabb esetben is 42% az equitynk, a Pot odds pedig kevesebb ;)
BYRwONg

HozzászólásSzerző: BYRwONg » hétf. aug. 24, 2015 2:44 pm

Csapatok én is egy handet:
https://www.weaktight.com/r/55db00c5d390431b228b45fb

Indokok:

Preflop: BTN-ről a TT-t azért 3Beteltem, mivel Rejnok 73hand alapján 100%ban dobott 3Betre.
Az SB call kicsit meglepett. Sajnos csak 28 hand van róla, az alapján 100/0-ás, és más értékelhető adat nincs róla.

Flop: Utólag is azt mondom, hogy jó a check back.

Turn: Drága Kalou90 checkét, én szín húzóra tettem, vagy J, Q párra. KT-et nem adtam a kezébe mivel blokálom a tízest (persze lehet nála csak kisebb gyakorisággal). Úgy voltam vele, hogy egy ilyen boardon ha valahol blöffölni akarok akkor itt. Ezzel magyarázom a raise-t. A sizeingba lehet, hogy utólag belekötnék. Kicsinek tartom most, elképzelhető, hogy nagyobbat kellett volna hívni.

River: Mivel pikk jött, és én eleve szín húzó tettem, és csak szaros negyedik párom van check back-eltem. Viszont mikor rányomtam, rögtön bevillant, hogy ha a Turn-t lőttem, akkor ezt is lőnöm kellett volna, vagy 3 utcát checkelni majd foldolni. Tehát ez a move ezért nem tetszik és jelöltem meg utólag rossz megjátszásnak. Mert egy esetleges river betre, talán dobott volna. Talán...
BYRwONg

HozzászólásSzerző: Mrtwin » szomb. aug. 29, 2015 3:00 pm

Sziasztok! Egy érdekes hand alapján gondoltam, matekozzunk kicsit, de először a party:

https://www.weaktight.com/r/55e19d0ed390437a588b459d

Az ellenfél egy 39/20-as arc, az MP RFI-je 22 esetből 9%, 14%-os az MP VPIP, a river agressziója magas, 6,00-ás, szerintetek a riveren milyen range ellen küzdünk és milyen esélyekkel a megadás kérdésének tekintetében?
Mrtwin

ElőzőKövetkező

Vissza: Cash game handek