Ide jöhetnek a kérdéses handek

Re: Staking team hand-elemzések

HozzászólásSzerző: Mrtwin » szomb. júl. 25, 2015 4:46 am

Szia! Egy kérdésem van, illetve feltevésem, és kíváncsi vagyok, hogy benne foglaltatik-e az indokaidban! :) Milyenek voltak az ellen statjai: VPIP/PFR, Agresszió faktor és RiverBet? Az én tippjeim mondjuk 51/14, 4.3, 54% :) Ez esetben tuti call ;)
Mrtwin

Hozz.: 17

HozzászólásSzerző: BYRwONg » vas. júl. 26, 2015 8:09 pm

Nincs róla a mai napig értelmes statom. Összesen 6 hand. :)
1. ok: 5 hand alatt 2x is láttam, hogy riverre over betel. Pre limp-call, flop bet után. A játéka itt is az volt.
2. ok: Sorra azért nem tettem, mert: gondoltam a játék menete alapján, hogy ismét over bet lesz a riveren. De ha érték hívást is csinál úgy, hogy lent van 3 pikk, akkor nem hívja túl a kasszát.
3. ok: Színre pont hasonló okok miatt nem tettem. Színe van, de nincs nála az "A" és over betet tol? Kicsi rá az esély, de ha mégis ez járt a fejében, peches volt mivel nálam volt az ász.

Tehát hiába van sor és szín lehetőség, top pár, top kicker elég kell, hogy legyen, gondoltam.
És elég lett.
BYRwONg

Hozz.: 13

HozzászólásSzerző: Toti » hétf. júl. 27, 2015 11:26 am

Első ránézésre viszonylag könnyű dobásod van a riveren. A flop flösshúzókat valószínűleg betelte volna a fishy, így azok kiesnek a range-éből, de sajnos a backdoor flössök, egy lapos sorok és random két párok mind-mind odaértek. Ebben a spotban a fishek gyakran betelik a két párjaikat is (ami régebben nem volt jellemző, sokkal polarizáltabban hívták a rivert), így szerintem a TT elengedhető. Ami érdekes ebben a spotban, hogy mivel kellene callolni. Jobb megadni a riveren Ad9x-szel mert

a, blockálod a BDF-t
b, blockálod a két párokat,

Tehát optimálisabb calloni egy Ad9x-szel, mint a TT-vel.
Toti

Hozz.: 3

HozzászólásSzerző: Toti » hétf. júl. 27, 2015 11:34 am

A második TT hand (CO):

Szerintem nincs igazán blöff lap a range-ében, legalábbis a megfelelő gyakorisággal nem lesz nála. A K turn check back/river min raise-nél rengeteg Kx-et fognak mutatni. Nem katasztrófa a call, mert időnként lesz nála random hand, de nagyon fontos, hogy jegyzetelj ilyen spotokban. Még valami: a Time tellek is nagyon hasznosak lehetnek ilyenkor, pl.: egy snap raise általában erős handet takar, egy snap min raise pedig döntő többségében nuts értékű hand szokott lenni.

Még egy apró meglátás: a flop bet sizingod kicsi volt 326 flopon TT-vel nyugodtan betelhetsz 3/4 potot a fish ellen.
Toti

Hozz.: 3

HozzászólásSzerző: BYRwONg » pén. aug. 07, 2015 12:10 pm

Nagyon rossz megadás volt ez szerintetek?
Underdogok vagyunk, de az equitym nem rossz...

https://www.weaktight.com/r/55c47603d390436d1e8b4603
BYRwONg

Hozz.: 13

HozzászólásSzerző: Mrtwin » pén. aug. 07, 2015 12:19 pm

Dehogy rossz! :) 3betelt pot, flopon már elköteleztétek magatokat, volt benn dead money is nem kevés, na meg 45.5/54.5 voltál, itt már a dobás lett volna a hiba szerintem, így -főleg, ha a pozíciók leosztását nézzük- ez cooler, gratula, hogy behúztad! ;)
Mrtwin

HozzászólásSzerző: Mrtwin » pén. aug. 07, 2015 5:52 pm

Sokat gondolkoztam azon, hogy miért bukok ennyit SB-ből! Azt hiszem, a mai session rávilágított:

https://www.weaktight.com/h/55c4c526d39043583a8b4741

https://www.weaktight.com/h/55c4c5f8d390432f228b475b

:D :D
Mrtwin

HozzászólásSzerző: Mrtwin » szer. aug. 19, 2015 3:16 pm

Easy fold AKo ?

https://www.weaktight.com/r/55d3b782d390438b388b46da

Nálam snapfold volt, visszanézve is, ilyen szituban mindenképp, de azért nem tudom, ki hogy van vele, fel is dobom a kérdést, mondjuk egy jó kis CO vs BB csatában kapunk nagyvakként egy 4betet az AKo-s visszaemelésünkre: Milyen ellenfelek ellen lenne jobb a fold, milyenek ellen az 5bet, s esetleg milyen gondolatmenettel flat-elnétek be az emelésre? (ez utóbbi move szerintem egyébként eléggé gyakori..)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mrtwin csüt. aug. 20, 2015 4:06 am-kor.
Mrtwin

HozzászólásSzerző: linci1 » szer. aug. 19, 2015 6:23 pm

Helló! Sztm. teljesen jó volt a dobás hiszen ő eléggé nagy erőt mutat azzal hogy a te Cbetedre jövő +két megadásra még ráhív.
A következő kérdést meg nem teljesen tiszta. (de lehet hogy már gyenge az agyam)
CO vs BB csatában ........ Ha a CO csatázik a BB(nagyvak) vel, akkor hogy jön képbe a Sb?
linci1

Hozz.: 4

HozzászólásSzerző: Mrtwin » csüt. aug. 20, 2015 4:07 am

jogos az észrevétel, javítottam :)
Mrtwin

ElőzőKövetkező

Vissza: Cash game handek