Magasztosabb a halál, ha a hobbinkba halunk bele?

HozzászólásSzerző: music74 » pén. máj. 24, 2013 9:57 am

Néhány abszolút nem letisztult gondolatfoszlány, a magyar hegymászó(k) halála kapcsán:

az embernek már nincsen lába
mert elvesztette egy hegyen.

a testi integritás is van olyan
értékű, mint a tapasztalás, főleg mert feltétele az utóbbinak.

ha a láb nem számít,
akkor a test nem számít.
ha a test nem számít
akkor miért számít, hogy hol van, hova jut el?

igazából ahol az agy van, ott van az éntudat is.

méltánylandó az az agy amelyik az élménykereséséért feláldozza a totális testi integritást?

először csak a láb veszik el, utóbb az élet, vagyis a tapasztalás lehetősége.

ez magasztos? vagy értékes? vagy méltóságos? ez volna Emberibb a többitől?

leakad az agyam, és nem tudom továbbgondolni egy ponton túl.
music74

Hozz.: 210

Re: Magasztosabb a halál, ha a hobbinkba halunk bele?

HozzászólásSzerző: witchblade » pén. máj. 24, 2013 10:17 am

én amúgy se tartom épelméjűnek a hegymászókat, ezt a csávót meg különösen elítéltem...
hogy a francba merte otthagyni a páréves kisgyerekeit az elborult céljainak érdekében, vagy legalább várhatott volna pár évet, nem azonnal nekirohanni a veszélynek
"a hülye haljon meg" - tartja a mondás, de hát istenem, ennyire nem lehet vki elmeroggyant...
felesége nyilatkozott a tv2-nek (egyébként az a nő se százas) vmi kora reggeli műsornak, h gyakorlatilag már két hónapja nem látta a férjét, mert olyan régen elutazott erre a "küldetésre"
szóval én azt mondom, h ez az ember hihetetlen önző volt, csak a saját céljait látta maga előtt, és mindenkit ignorált, ráadásul magával rántott egy másik fiatal hegymászót is a halálba
természetesen nem kívántam neki semmi rosszat, nyugodjék is békében, de szörnyű dolgok ezek, amiken egyszerűen nem tudok túllépni
witchblade

Hozz.: 13

Re: Magasztosabb a halál, ha a hobbinkba halunk bele?

HozzászólásSzerző: music74 » vas. máj. 26, 2013 12:08 pm

Igaz! Sőt, ahogy egyre több részlet kerül napvilágra, nemhogy sikerülne megértenem a fazont, inkább halmozódnak a kételyeim.
music74

Hozz.: 210

Vissza: Offtopik