Általános kérdések

HozzászólásSzerző: admin » hétf. aug. 06, 2012 2:19 pm

Bármiféle kérdésetek van, azt nyugodtan tegyétek fel!
admin
Moderátor

Hozz.: 9

Re: Általános kérdések

HozzászólásSzerző: latnok03 » kedd nov. 27, 2012 9:35 pm

sziasztok nem tudok belépni a betviktor oldalra van náluk valami probléma ?
latnok03

Hozz.: 3

HozzászólásSzerző: PurakZoli » kedd nov. 27, 2012 10:51 pm

A Betvictor freeroll rendszerhiba miatt elmaradt. Holnap fölveszi a kapcsolatot a poker.hu stábja az érintettekkel és orvosoljuk a problémát.
PurakZoli
Moderátor

Hozz.: 16

HozzászólásSzerző: johnnymuted » hétf. dec. 03, 2012 2:47 pm

Én is hoztam egy 3. helyet. Kössz a lehetőséget! Kutyafüle nagyon jól nyomta. Egy 2. és egy 1. hely az utolsó két freen.
johnnymuted

Hozz.: 60

HozzászólásSzerző: Danesz » kedd jún. 04, 2013 11:16 am

Üdv Mindenkinek!

Szükségem van néhány valószínűségre, amiket a neten sehol sem találtam: adott hand esetén mennyi az esélye 2,3,...,10 játékos esetén, hogy floppon/turnön én vagyok a nyertes?

Előre is kösz,
Danesz
Danesz

HozzászólásSzerző: witchblade » kedd jún. 04, 2013 11:59 am

Danesz írta:Üdv Mindenkinek!

Szükségem van néhány valószínűségre, amiket a neten sehol sem találtam: adott hand esetén mennyi az esélye 2,3,...,10 játékos esetén, hogy floppon/turnön én vagyok a nyertes?

Előre is kösz,
Danesz

Ez egy mérhetetlenül komplex és bonyolult kérdés, lehetséges, hogy valaki belefogott már egy ilyennek a kiszámításában, de erre vajmi kevés az esély.
Az a baj, hogy még két játékos esetén sem könnyű, de 3-tól már szinte lehetetlen. Már ami az emberi erőforrást jelenti, mert számítógéppel még talán ki lehetne számoltatni.
Egy random hand esetén végigmenni minden eseten, hogy nincs semmink, egy párunk van, két párunk, stb, aztán ugyanezt turnre, majd belevenni az ellenfél valószínűsített handjét, ááhh, szóval abszolút esélytelen.
Meg amúgy is, mire kell neked ez? Szakdogához? Vagy mihez?
witchblade

Hozz.: 13

HozzászólásSzerző: Danesz » kedd jún. 04, 2013 4:37 pm

Köszönöm a választ!

Egyenlőre csak a random lapok elleni valószínűségek érdekelnek; rövid távon a játékom fejlesztése érdekében, hosszú távon pedig akár egy szakdolgozat is kisülhet belőle. Azért gondolom, hogy valaki már kiszámította a valószínűségeket, mert sok helyen láttam kiszámolva azt, hogy a riveren mennyi a kérdéses valószínűség. (lásd pl.: http://www.pokerbooks.lt/books/en/04_en.pdf könyv legvége). Én is nekifutottam számítógéppel kiszámolni, de már 3 személyre is elég hosszú a futásidő, több személyre eddig nem jutottam semmire.

Üdv,
Danesz
Danesz

HozzászólásSzerző: LmLn123 » kedd jún. 04, 2013 9:22 pm

Szia Danesz!

Csak, hogy pontosak legyünk floppon és törnön csak akkor vagy nyertes, ha a többiek bedobják a lapjukat, illetve ha totál nuts kezed alakul ki. Minden más esetben maximum elől állhatsz a többiekkel szemben. Nem kötekedésből írom ezt, hanem, mert nem egészen értem, hogy mire vagy kíváncsi. Arra, hogy mondjuk 4 ember ellen hányszor leszel elől a floppon egy adott kézzel? Vagy arra, hogy hányszor floppolsz adott kézzel olyan nuts-ot, ami már floppon tuti nyerő? stb. Megtennéd, hogy kicsit pontosítod a kérdést, vagy írsz egy példát, mert nekem ez így nem tiszta.
Személyes véleményem egyébként, hogy én nem innen közelíteném meg a dolgokat, hanem inkább a range-ek belövése felől, mert ha az megvan, akkor már sínen vagy. Azok meg ugye a pre akciótól függenek. (Persze, ha félreértettem, amit szerettél volna, akkor ez lehet, hogy nem megoldás a kérdésedre.)
Programok valószínűségekre:
Pokerstove/Equilab - Megmutatja a kezed részesedését a beállított utcán konkrét lap(ok),range(-ek) ellen.
Pokerazor - Van egy olyan opciója, ami postflop mutatja meg villain range-ének (amit Te állítasz be) az összetételét egy adott textúrán (mondjuk 8103 boardon hány párja, szettje stb. lesz nála), illetve, hogy a konkrét handed, hogy teljesít a beállított skálával szemben.
Flopzilla (Ezt még nem használtam, csak eredményeket láttam belőle) - A lényege, hogy az egyes kezdőkezek floppolási értékeit számítja ki, vagyis , hogy egy adott kéz hány százalékban floppol párt/ 2 párt/ sort/ flösshúzót stb.
Valószínű, hogy ezeket már ismered, csak gondoltam, hogy biztos, ami biztos.
Érdekelne, hogy mit szeretnél ebből kihozni, mert én is foglalkozom a matek részével a játéknak, szóval kíváncsi vagyok.
LmLn123

Hozz.: 14

HozzászólásSzerző: Danesz » kedd jún. 04, 2013 10:59 pm

Kösz a programokat LmLn123, csak a Pokerstovet ismertem, majd megnézem a többit is. A hosszabb távú célom az, hogy precízen kiszámoljam egy-egy döntésnél a várható értéket és a feltételes banki esélyt; vagy ha ez nem lehetséges -mert pl. túl nagy a számításigény-, a lehető legjobban közelítsem. Úgy gondolom, hogy a stratégia, a range illetve a valószínűségszámítás felől közelítve nagyjából ugyanazokat a problémákat kell megoldani, mert pl. ha tudod, hogy egy adott helyzetben az ellenfélnek mi a stratégiája (tehát adott valószínűséggel adott lapja van ), akkor is a várható érték kiszámítása elég bonyolult.
Hogy érthetőbb legyek, egy példa:
Korai pozícióban emel a játékos 3BB-re. Mi megadjuk QTs lapokkal, a többiek bedobják. A flop A Q 3 szivárvány. Ha ismerjük az ellenfelünk stratégiáját, akkor kiszámíthatjuk, hogy mondjuk 30%, hogy van ásza; 20%, hogy alacsony párja van, stb. Innen kiszámítani a feltételes esélyt vagy a nyerési esélyt elég nehéz, körülbelül olyan nehéz, mint az eredeti problémám. Szóval ha a range felől közelítve megoldható a probléma, nekem az is teljesen megfelel.
Ja és a nyerést úgy értettem, hogy ki az erősebb az adott pillanatban (tehát ha mutatás lenne, akkor ki nyerne)
üdv,
Danesz
Danesz

HozzászólásSzerző: tlsp » kedd dec. 24, 2013 12:21 pm

két napja elküldött e-mailre miért nem válaszolnak.
tlsp

Hozz.: 2

Következő

Vissza: Általános